Karahan Ünvan & Saray Rütbesi

Karahan Ünvan & Saray Rütbesi

Mesajgönderen demomaker » Pzt Ağu 13, 2012 1:25 pm

1-Ünvan sistemi
Unvan alabilmek için kavminizide bulunan ilgili NPC ye gitmeniz gerekmektedir.Bu NPC’ler:

Ejder Kavmi için; Oda Hakan
Yılan Kavmi için; Set-Han
Pars Kavmi için; Rua-Han
Gök Kavmi için; Kara-Han’dır
İlgili NPC 'de “Unvan Takası” seçeneği ile ilk seçiminizi yapabilirsiniz.Karşınıza şöyle bir ekran gelecektir.Buradan isteğiniz ünvanı seçebilir ve seçtiğiniz ünvan doğrultusunda karakterinizi geliştirebilirsiniz.Toplamda 12 tane ünvan derecesi var.Her ünvan derecesine ulaşabilmek için belirli bir cesaret puanı toplamanız gerekmekte.Ünvanın her bir derecesinde derecenin gerektirdiği cp miktarı kadarı karakterinizden silinmekte.Şimdi de her derece için gerekli cp miktarına bakalım.Toplamda 5 çeşit ünvan sistemi var.Bunlar Denge-Güç-Ustalık-Zindelik-Ruh
Şimdi hangi sistem karakterimize ne kazandırıyor onları inceleyelim.


sınıfını seçen oyuncular aşağıdaki tabloyu inceleyebilirler. Böylece hangi stat için kaç puan kazanacaklarını tespit edebilirler.
sınıfını seçen oyuncular aşağıdaki tabloyu inceleyebilirler. Böylece hangi stat için kaç puan kazanacaklarını tespit edebilirler.
sınıfını seçen oyuncular aşağıdaki tabloyu inceleyebilirler. Böylece hangi stat için kaç puan kazanacaklarını tespit edebilirler.sınıfını seçen oyuncular aşağıdaki tabloyu inceleyebilirler. Böylece hangi stat için kaç puan kazanacaklarını tespit edebilirler.sınıfını seçen oyuncular aşağıdaki tabloyu inceleyebilirler. Böylece hangi stat için kaç puan kazanacaklarını tespit edebilirler.Her bir seviyede karakterimizin statlarına eklenecek olan puanlamayı buradaki tabloda rahatlıkla anlayabilir ve karakterinizin ünvanını bu doğrultuda tayin edebilirsiniz.
Tabi ola ki ileriki zamanlarda karakterimizin ünvanını değiştirmek istedik.Unvan için harcadığımız tüm cp leri geri alabileceğimiz bir item var.Ünvan Silme Tılsımı ile harcadığımız bütün cp leri geri alabilir ve yeni bir ünvan tayin edebiliriz.Aman dikkat oyun içi NPC lerde satılan Ünvan Silme Tılsımı cp nizin %70 ini geri verir.Web mağazasından ve ya oyun içi pazarlardan %100 geri vereni temin edebilirsiniz.Saray rütbesi de karakterimizin statlarını geliştirmeye yarayan bir sistem.Yine ilgili NPC den bu bölüme ulaşabiliriz.Unutmayın ki saray rütbesi tayin edebilmek için Uzman1 ve üstü seviyelerde olmanız gerekmektedir.Toplamda 96 seviyeden oluşan ve her bir seviyede bütün statlarımıza +1 ekleyen bir sistem.Bu sistemde rütbe alabileceğimiz gibi,rütbe alma başarısız olabilir ve ya daha önceki aldığımız bir rütbe silinebilir.Rütbe aldıkça karakterimizin kafasının üzerinde petin hemen altında içinde bir şeyler yanan ve yazan bir şekil belirecek.Aynı itemlere % bastıkça renklerinin değiştiği gibi rütbe aldıkça renkler ve şekiller değişecek.Tabi saray rütbesi basmak pek o kadar da kolay değil.Aynı zamanda masraflı bir iş.Nitekim her bir deneme için 50 cp ve 1m gümüş para harcanmakta.
Ayrıca kazanılan rütbelerin kaybedilmemesi için "İmparatorluk Affı" adlı bir item bulunmakta ki oldukça tuzluca.Bu itemi hem oyunun Item Mall ından hemde oyuncuların kurduğu pazarlardan bulabilirsiniz.Hem ünvanlar hem de saray rütbesi karakterinizi geliştirmenizde yardımcı olacaktır.Aynı zamanda görsel olarakta karakterinizi zenginleştirecek ve oyuna renk katacaktır.
Hepinize bol cp ler ve iyi eğlenceler...
demomaker
Hazırlanan üye
Hazırlanan üye
 
Mesajlar: 102
Kayıt: Cum Eki 02, 2009 10:08 pm
Rep puanı: 37

Dön Karahan Online

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir